فعال کرد CFg در کانتر استریک

 

CFG یک سری کد ها و رمز های است که شما در فایل نوت پد سیو میکنید و باعث میشود شما تنظیمات دلخواه خود را زود تر در بازی کانتر اجرا کنید و همچنین شما میتوانید از CFG و تنظیمات افراد معروف و حرفه ای نیز استفاده کنید.


CFG چیست ؟

CFG مخفف و کوتاه شده کلمه Config می باشد که معنی آن در لغت یعنی (پیکربندی) می باشد . CFG یک سری کدها میباشند که ما برای سرعت بیشتر در بارگزاری آن ها و گاهی وقت ها نیز به دلیل حجم و تعداد زیاد این تنظیمات آن ها را در یک فایل نوت پد نوشته و با فرمت .cfg ذخیره میکنیم . هر شخص برای خود یک تنظیمات خاص مانند  بهبود لنتسی ، سرعت موس ، شوتینگ ، کیفت تصویر ، Zoom و ... دارد که آن را با نام یا لقب خود در مسابقات و تورمنت های رسمی بازی کانتر استفاده میکنند که از مشهور ترین افراد این عرصه میتوان به Heaton. Markellof . ReVeNGeR که تنظیمات این افراد به شدت در میان گیمر ها طرفدار دارد اشاره کرد.

انواع CFG

CFG  نیز انواع مختلفی دارد که به دست های زیر تقسم میشوند.

CFG aim:این نوع CFG که با استفاده از کد ها و تنظیمات خاص که در فایل آن وجود دارد باعث میشود شما بتوانید راحت تر به سمت سر یا به اصطلاح گیمر ها به سمت هد  هدف خود شلیک کنید.
CFG Norecoil:این نوع CFG با استفاده از کد ها و تنظیمات خاص که در فایل آن وجود دارد باعث میشود که لگد و لرزش اسلحه شما کمتر شود و شما بتوانید به صورت دقیق تر به هدف شلیک کنید.
البته CFG های Noalias و Head shot و Full aim نیز وجود دارد که با توجه به سبک بازی شما میتوانید از آن ها استفاده کنید.

چگونه CFG بسازیم

شما میتواید با استفاده از برنامه CFG Maker کانفیگ مخصوص خودتان بسازید همچنین  شما میتوانید با استفاده از Notepad نیز یک فایل CFG بسازید که این روش مقدار سخت و نیاز به کمی تخصص دارید البته شما میتوانید با Notepad کانفینگ های افراد معروف را تغییر دهید و در برخی تنظیمات مانند سرعت موس تنظیمات کیبورد آن را به سبک و تنظیمات خود برگردانید که به این کار Edit نیز میگویند.

چگونه CFG را فعال کنیم ؟

پس از دانلود CFG یا ساخت آن فایل که در اختیار دارید و پسوند آن به صورت Name.cfg است باید آن را کپی کنید و در فایل که بازی را در آن نصب کردید و معمولا مسیر و آدرس آن به این صورت است C:/valve->Cstrike جای گذاری یا  paste کنید.
حال وارد بازی شوید با استفاده از دکمه ~ که بر روی کیبورد وجود صفحه کنسول را باز کنید. exec را در آن تایپ کنید سپس یک فاصله گذاشته و نام CFG خود را وارد کنید وسپس کلید Enter  یا گزینه Submit را بزنید دقت کنید کد را به این صورت وارد کنید . exec Name.cfg به جای name هم نام CFG مورد نظر خود را که در فولدر بازی جایگزین کردید وارد کنید. سپس تنظیمات وارد می شود و شما میتوانید از بازی خود لذت ببرید.نکته :اگر از CFG خود راضی نبودید و خواستید آن را به حالت اولیه برگردانید exec defalut.cfg را در کنسول خود وارد کنید البته باید قبلش CFG defalut را دانلود کرده باشید و در فولدر بازی خود کپی و جای گذاری کرده باشید.

نکته :شما باید به این توجه داشته باشید CFG باعث جادو در بازی شما نمی شود و از آن انتظار معجزه نداشته باشید شما با انتخاب CFG مناسب با سبک بازی خودتون میتوانید سطح بازی خود را نسبتا بالا ببرید.

 اینم یه cfg ناب کلیک کن :